Program profilaktyczny dla najmłodszych.

Do programu ''Cukierki" w ramach wczesnej profilaktyki przystąpiły klasy

I a - p.W.Runo

IIIa - p.H.Ambroziak

IIIb - p.J.Przybysz

Celem zajęć było przybliżenie uczniom podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych.

Kształtowane były postawy dystansu w relacjach z osobami nieznajomymi a jednocześnie wskazywano potrzebę kontaktu z zaufanymi  dorosłymi w sytuacjach zagrożenia.Podczas zajęć  dzieci pracowały i bawiły się w oparciu o bajkę profilaktyczną pt."Cukierki" A.Grzelak.Podsumowaniem zajęć była wystawa plakatów ostrzegających rówieśników przed używaniem substancji uzależniających  oraz uczących ograniczenia zaufania do obcych.Dzieci zaprezentowały swoje własnoręcznie wykonane 'książeczki", które tworzyły w ciągu całego cyklu ośmiu spotkań.

W.Runo