Akcja,,Przerwa na czytanie ".

W tym roku szkolnym cała społeczność naszej szkoły brała udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie.

Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.
Celem akcji jest promocja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na czytanie. Z książką możemy przecież spędzić ciekawie wolny czas nie tylko w domu , ale i w szkole.
Podczas przerw śródlekcyjnych uczniowie czytali przyniesione przez siebie lub wypożyczone z biblioteki szkolnej książki. Miejsce do czytania każda klasa wybierała sama. Czytających mogliśmy więc zobaczyć w klasach, na korytarzu , w szkolnej bibliotece.
Wszystkim uczestnikom biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy za zaangażowanie się w nią.
Wyniki tej międzynarodowej akcji poznamy w grudniu.
Iwona Depta