INNOWACYJNA HISTORIA - NOWE TECHNOLOGIE W SŁUŻBIE EDUKACJI

Uczniowie klas 7 – 8 SP Nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Wyszkowie na lekcji
INNOWACYJNA HISTORIA - NOWE TECHNOLOGIE W SŁUŻBIE EDUKACJI

4 września uczniowie klas 7 -8 naszej szkoły, oraz 6 nauczycieli, wzięli udział w nietypowej lekcji historii. Na zaproszenie CEZiU Kopernik, w nowo otwartej hali sportowej, uczestniczyliśmy w lekcji historii z wykorzystaniem gogli VR. Była to lekcja przeprowadzona przez zespół Innowacyjna Historia.
Pokaz dla uczniów składał się z projekcji dwóch filmów historycznych: „Kartka z Powstania”
(Powstanie Warszawskie) oraz „Wiktoria 1920” (wojna polsko-bolszewicka).
Oba seanse odbywały się w technologii wirtualnej rzeczywistości.
W hali sportowej CEZiU Kopernik zbudowana została specjalna scenografia przystosowana do
pokazu.
Seans filmowy został poprzedzony krótkim wstępem wprowadzającym młodzież w tematykę
związaną z filmami. Uczniowie otrzymali gogle VR oraz instrukcje ich użytkowania.
Pełny pokaz składał się z dwóch seansów i trwał łącznie około 1 godziny.
Uczniowie znaleźli się w środku bitwy z bolszewikami, podczas wojny 1920 r., towarzyszyli bohaterom filmu w zdobywaniu bolszewickich szyfrów i przekazaniu ich do Warszawy. W drugim filmie znaleźli się w powstańczej Warszawie i byli tuż obok walczących powstańców, przechodzili także razem z nimi kanałami.
Można stwierdzić, że uczniowie dotknęli bezpośrednio historii i było to niesamowite przeżycie.
Dziękujemy CEZiU Kopernik za zaproszenie do udziału w tym pokazie.