„Wyszkowska kranówka”

22 IV 2024 r. klasy piąte uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych „Wyszkowska kranówka” w ramach projektu gminy Wyszków i Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Wyszkowie.

Uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą śladu wodnego i sposobów oszczędzania wody oraz uczestniczyli w quizie Kahoot z nagrodami.
Potem uczniowie przeszli do laboratorium, gdzie robili doświadczenia: sprawdzali, czy w wodzie z kranu jest dużo żelaza, oraz filtrowali wodę. W międzyczasie do butelki skapywała woda z niedokręconego kranu. W czasie 30-minutowych zajęć zapełniło się prawie całe 1,5 litrowe naczynie . Na koniec uczniowie badali czystość i twardość wody i odpowiadali na pytania. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy notatnik i długopis.