TURNIEJ O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM

5 kwietnia 2024r. w Szkole Podstawowej nr1 w Wyszkowie został przeprowadzony gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Celem Turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.

Turniej został zorganizowany w dwóch grupach wiekowych: uczniowie 10 - 12 lat oraz uczniowie w wieku powyżej 12 lat.
Zawodnicy rozwiązywali testy:
- "Test wiedzy", składający się z 25 pytań, obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych, osób poruszających się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, rowerzystów, hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym. Czas rozwiązywania testu nie mógł przekroczyć 25 minut.
- "Test – skrzyżowania" składający się z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie.
Jazda rowerem po torze sprawnościowym.
W grupie II Szkoła Podstawowa nr 2 w Wyszkowie zajęła III miejsce w składzie:
Alicja Zyśk kl.6b
Antoni Kulesza kl. 6b