Baaaardzo słodki dzień oddziału 0B

12 maja wybraliśmy się na wspaniałą wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym miejscem do którego pojechaliśmy była Manufaktura słodyczy „Cukier Lukier”.  Fabryka słodyczy  w której ręcznie produkowane są cukierki karmelki oraz lizaki. Do słodyczy dodawane są naturalne aromaty owocowe
oraz olejki. W Manufakturze Cukier Lukier gotowana jest karmelowa masa, wylewana na naszych oczach na kamienny blat i barwiona, a potem ... polecamy każdemu żeby sam się przekonał. My byliśmy bardzo zadowoleni . Na zakończenie pokazu, każdy z nas samodzielnie mógł skręcić własnego lizaka. Kolejnym punktem wycieczki był spacer do Starówce. Większość dzieci pierwszy raz miała możliwość zobaczenia Starego Miasta, Placu Zamkowego, Zamku Królewskiego, kolumny Zygmunta III… Dzieci miały możliwość porównania nowoczesnych , szklanych budynków które zobaczyliśmy w centrum miasta, z budynkami znajdującymi się właśnie na Starym Mieście.

Ostatnim punktem naszej wycieczki był posiłek w restauracji Mc Donald s

Dziękujemy serdecznie Paniom Anecie i Edycie za pomoc.

J.Hanusiak