Spotkanie z Jesienią klasy IC

Wyposażeni w kanapki i napoje uczniowie klasy IC pod opieką babci Eryka Balcera i mamy Julka Kaczyńskiego oraz naszej pani 26 września wybrali się do parku  na naszą pierwszą wspólną wycieczkę ,aby odnaleźć zwiastuny  jesieni.

Obserwowaliśmy wiewiórki zajadające orzechy, ukrywające się ślimaki oraz pływające po rzece kaczki. Uczyliśmy się dostrzegać różnice między drzewem a krzewem, rozpoznawaliśmy gatunki drzew iglastych i liściastych. Podziwialiśmy piękno jesiennych liści, ich koloryt. Posłużyły nam one do zabawy w „padający liściasty deszcz”. Wielką radość sprawiły nam również ćwiczenia na placu zabaw oraz na przyrządach do ćwiczeń siłowych w parku. Nazbieraliśmy wiele materiałów przyrodniczych, które posłużą nam do prac plastycznych w szkole. Nie pominęliśmy również spraw ekologicznych związanych z ochroną przyrody. Widzieliśmy okazy drzew zniszczone przez wandali, co bardzo poruszyło nas wszystkich. Bogatsi w nowe obserwacje, z torbą jesiennych skarbów, po trzech godzinach wędrówki  wróciliśmy do szkoły.

Ewa Mielczarczyk