Plener malarski kl. IC z Panem Piotrem Karsznią.

Cudowna pogoda i wspaniałe słońce towarzyszyło klasie I c podczas pleneru

malarskiego, gdzie pod kierunkiem malarza p. Piotra Karszni  w Turzynie w pięknej  i malowniczej  posiadłości babci Eryka Balcera p. Elżbiety Penkul  dzieci uczyły się rysować rożne elementy przyrody ożywionej. Wszyscy z wielkim zapałem rysowali między innymi zwierzęta, kwiaty, drzewa i  motyle. Zajęcia były niezmiernie interesujące i ciekawe, dzieci z zapartym tchem chłonęły wszystkie informacje przekazywane przez artystę. Ich wysiłki  i starania będzie można obejrzeć na wystawie poplenerowej , którą zorganizujemy w naszej szkole. Na zakończenie p. Piotr Karsznia krótko sam oceniał wysiłek wszystkich dzieci, każdy otrzymał od malarza pamiątkową widokówkę z zabytkami Wyszkowa, a rodzice kartki z kapliczkami znajdującymi się w okolicach i na terenie naszego miasta.

Podczas naszego wypadu nie zabrakło również zabawy na świeżym powietrzu. Dzieci rozgrywały mecze piłki nożnej, skakały na trampolinie i grały w gry planszowe. Fantastyczni rodzice: p. Tybura, p. Kaczyńska, p. Deluga, p. Górecka oraz babcie Eryka a także  Julk i Gabrysia przygotowały nam wspaniałe przyjęcie z kiełbaskami, słodyczami , ciastem i napojami. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim a zwłaszcza p. Piotrowi Karszni i p. Elżbiecie Penkul, którzy bezinteresownie poświęcili swój  czas naszym wspólnym, niepowtarzalnym i najwspanialszym pod słońcem  dzieciom.

Ewa Mielczarczyk