Powiatowe Igrzyska Sportowe w Długosiodle.

9 października w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne w indywidualnych biegach przełajowych uczniów klas IV-VI.

Była to pierwsza tego typu impreza i mamy nadzieję, że stanie się szkolną tradycją.
Nauczyciele wychowania fizycznego - pan Jan Wielgolewski i pani Magdalena Nizińska wyznaczyli trasę biegu na terenie szkoły. Uczniowie chętnie podjęli to wyzwanie i niemal wszyscy wystartowali. Najliczniej wystąpiły klasy IV, które z największą radością przystąpiły do rywalizacji sportowej oraz pokonywania własnego zmęczenia. Spośród  wszystkich uczniów, którzy wystartowali, wyłoniliśmy tych najwytrwalszych i najszybszych.

Wszyscy jednak zostali nagrodzeni bardzo dobrymi ocenami z wychowania fizycznego. Uczniowie, którzy pobiegli najlepiej reprezentowali naszą szkołę w Powiatowych Igrzyskach  Sportowych Szkół Podstawowych, które odbyły się 11 października 2014 r. na Stadionie Leśnym w Długosiodle.
Wszyscy uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę i walczyli do  samego końca. Najznamienitsze jednak sukcesy osiągnęli:
Piotr Siemieniewski - II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Sportowych
Szkół Podstawowych klas IV w indywidualnych biegach przełajowych chłopców;
Dagmara Rybak - I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Sportowych Szkół
Podstawowych klas VI w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt w roku szkolnym 2014/2015. Ponadto Dagmara otrzymała też gratulacje oraz dyplom dla NAJLEPSZEJ ZAWODNICZKI w Powiatowych Igrzyskach Sportowych Szkół Podstawowych.
Medale i dyplomy wręczał uczniom pan Stanisław Jastrzębski - wójt gminy Długosiodło.
Do etapu międzypowiatowego zakwalifikowali się ponadto: Dawid
Korpikiewicz oraz Krzysztof Mróz.
Trenerzy:
Magdalena Nizińska