Lekcja w parku.

Pięknego ,słonecznego dnia tj. 22 października br. klasa II a miała lekcje w parku.

Każdy uczeń wybrał sobie jedno najpiękniejsze drzewo i przeprowadził obserwację. Swoje spostrzeżenia dzieci zapisywały w kartach obserwacji, odpowiadając na pytania np.:
jaka jest kora drzewa?, jak wygląda korona drzewa?;mierzyli obwody drzew a następnie je rysowali.
W klasie powstała ciekawa wystawa. Park zachwycał kolorami oraz dywanem z liści i zachęcał do zabawy. Po lekcji musi być przerwa, więc dzieciaki biegały po alejkach, po górkach aż dotarły na plac zabaw. Tam czekały na nich huśtawki i drabinki.
Po powrocie do szkoły wszyscy zgodnie stwierdzili ,że lekcje w terenie są bardzo ciekawe i wesołe. Może kolejna lekcja będzie w wiosennym lesie?
                                                                                                                                                                    Wioletta Runo