PRZYWITALIŚMY WIOSNĘ!

21 marca od samego rana w naszej szkole można było odczuć obecność wiosny.

A to za sprawą kolorowych strojów które przywdziali  uczniowie i nauczyciele. Dominowały odcienie zieleni, koloru żółtego i pomarańczowego. Tego dnia nie było sprawdzianów, pytania, stawiania ocen, robienia kartkówek. Główne uroczystości które stanowiły o „świątecznym” dniu w naszej szkole odbywały się w dwóch turach na sali gimnastycznej. Najpierw miało miejsce spotkanie uczniów klas 0-III które poprowadziła dyrektor Jolanta Przybysz. W części artystycznej wystąpili  kolejno uczniowie  biorący udział w zajęciach  realizowanego w naszej szkole projektu ,,Bawimy się i uczymy, poszerzając horyzonty". Zespół teatralny z klasy IIIb  który przedstawił fragment inscenizacji pt. „Kot w butach” oraz  zespół wokalny z klasy IIa. Pani Bożena Wyrzykowska opiekunka szkolnego koła plastycznego zaprosiła na scenę swoich podopiecznych którzy zaprezentowali przygotowane specjalnie na powitanie wiosny okolicznościowe koszulki. W dalszej części przedstawione  zostały osiągnięcia  naszych uczniów zdobyte  w konkursach na szczeblu powiatowym i gminnym.  Nie zabrakło również podsumowania szkolnego konkursu plastycznego zorganizowanego w naszej szkole z okazji Dnia Kobiet pt.„Portret mojej Pani”.Pedagog szkolny, pani Aleksandra Frejnik  przedstawiła wyniki akcji „Góra Grosza 2012 ” w której zebraliśmy ponad 1200 zł. Najhojniejsze klasy przekazały następujące kwoty.

Klasa Id wych.I.Godleś 200 zł,

Klasa IId wych.E.Majewska 160zł,

Klasa IIIa, wych. K. Zacharska 150 zł.

Przedstawiciele  klas odebrali zasłużone gratulacje oraz pamiątkowe dyplomy. Odczarowywanie  zimy za pomocą wykonanej przez  dzieci  piosenki, stanowiło zakończenie „Powitania Wiosny” w klasach młodszych. W klasach IV-VI dyrektor Wiesław Pasek podsumował osiągnięcia uczniów klas starszych. Szczególnie zasłużyły się dziewczęta z klasy VI, Weronika Londzin z kl. VId i Izabela Prus z kl. VIc które zostały laureatkami WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZYRODNICZEGO. Dyrektor szkoły - Jan Hryniewicz złożył gratulacje zarówno uczennicom jak i ich opiekunce, pani Ewie Landoch. Dużym sukcesem mogą także pochwalić się chłopcy i dziewczęta z klasy VI, którzy zajęli II miejsce w mini siatkówce (etap powiatowy ) i piłce ręcznej w etapie gminnym z awansem do etapu powiatowego. Na zakończenie spotkania uczennice przygotowane przez panią Magdalenę Nizińską powitały wiosnę wesołym tańcem.

Cały dzień przebiegał w naszej szkole kolorowo, radośnie i zdrowo. Zdrowo dzięki  Samorządowi Uczniowskiemu który w trosce o dobrą formę kolegów i koleżanek ustalił 21 marca – szkolnym dniem bez chipsa.Wszystkim którzy włączyli się w kolorowe powitanie wiosny w naszej szkole gratulujemy pomysłowości i zaangażowania w przygotowanie strojów !