XXXVII OGÓLNOPOLSKI RAJD na ORIENTACJĘ PODKUREK 2014.

W sobotę 25 października Gmina Wyszków gościła uczestników XXXVII OGÓLNOPOLSKIEGO

RAJDU NA ORIENTACJĘ „PODKUREK 2014”. Honorowy patronat na rajdem objęli Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski oraz Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski.

Jest to cykliczna impreza organizowana przez Mazowiecką Komisje Imprez na Orientacje działająca przy PTTK, odbywa się co roku w innym miejscu na Mazowszu, w ramach Pucharu Polski w Marszach na Orientację. To dyscyplina znakomicie łącząca sport z turystyką, wymaga od uczestników umiejętności posługiwania się mapą i pewnej zaprawy fizycznej.
Łącznie w PODKURKU wzięło udział ponad 150 osób, w tym wyszkowscy uczniowie w ramach I SZKOLNYCH MISTRZOSTWACH GMINY WYSZKÓW W MARSZACH NA ORIENTACJĘ. Bazę imprezy oraz miejsce startu do większości tras stanowiła Szkoła Podstawowa im. J. Brzechwy w Lucynowie.
Uczniowie wyszkowskich szkół rywalizowali na dwóch trasach – młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna na trasie młodzieżowej (TM – dwa etapy) oraz uczniowie podstawówek na trasie dla początkujących (TP – jeden etap). Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VI a Martyna Dyga, Oliwia Grześkiewicz, Aleksander Brzozowski i Bartosz Warpas wraz z opiekunem Tomaszem Skwierczyńskim. Zajęliśmy II miejsce.