XX Ogólnopolski Konkurs Historyczny.

XX Ogólnopolski  Konkurs Historyczny „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972–1514. Od Cedyni do Orszy”.

10 grudnia 2014 r. w Ostrołęce odbył się etap rejonowy XX Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972–1514. Od Cedyni do Orszy”.

Konkurs skierowany jest dla uczniów szkół podstawowych z klas IV–VI, uczniów gimnazjów i zasadniczych szkół zawodowych, szczególnie zainteresowanych historią wojskowości. W roku szkolnym 2014/2015 tematyka Konkursu obejmuje historię Polski i historię powszechną dziejów oręża polskiego w latach 972 – 1514 z uwzględnieniem znajomości broni i barwy, architektury obronnej, literatury, malarstwa batalistycznego i portretowego, muzyki i pieśni, tekstów źródłowych, topografii wojskowej, heraldyki, sfragistyki i falerystyki (pieczęcie, odznaki i znaki honorowe) formacji wojskowych oraz sylwetek dowódców.

W konkursie tym naszą szkołę oraz powiat wyszkowski reprezentował uczeń klasy 6b Szymon Dawidczyk.

Szymon wykazał się wysokim poziomem wiedzy i umiejętności uzyskując 91,5% możliwych do zdobycia punktów, i awansował do etapu wojewódzkiego Konkursu, który odbędzie się 9 kwietnia 2014 r. w Warszawie.