„Ołówek dla Afryki”

Szkoła Podstawowa nr 2 w Wyszkowie postanowiła wesprzeć szkoły  w Afryce istniejące przy misjach katolickich by pomóc  wyposażyć  uczniów w darmowe przybory szkolne.

Posłanie dziecka do szkoły w Afryce  jest dla rodziców  czy krewnych ogromnym wydatkiem. Może sprawi to wzrost świadomości wśród rodziców  dzieci afrykańskich o potrzebie i znaczeniu edukacji w życiu człowieka.

Ogólnopolska akcja charytatywna  „Ołówek dla Afryki” została zorganizowana Przez Fundację Redemptoris Misjo z Poznania. O samej akcji dowiedzieliśmy się tydzień przed jej zakończeniem. Musieliśmy sprawnie zorganizować zbiórkę ołówków, kredek, długopisów, temperówek i gumek. Udało się! Uzbieraliśmy prawie30 kg  w/w pomocy szkolnych. Dużą rolę odegrali wychowawcy klas, szczególnie klas młodszych gdzie świadomość dzieci jest jeszcze mała. Jesteśmy i będziemy szkołą, gdzie uczy się dostrzegania potrzeb innego człowieka. Najpierw  w Małej Ojczyźnie – Wyszkowie, a później dalej po krańce świata. Dzieci były bardzo przejęte  tą zbiórką, ponieważ wiedziały, że ich koledzy w Afryce dzielą ołówek na pół, aby uczyć się  w prowizorycznej, biednej szkole.

Dziękujemy tym rodzicom, którzy zrozumieli cel akcji, wsparli ją  i byli dla swoich dzieci przykładem miłości do biednego człowieka, często pozbawionego nadziei.

Grażyna Sroczyńska i Maria Błaszczak