Zajęcia dequpage rodziców i uczniów klasy IC

Głównym celem zajęć było zaangażowanie rodziców w życie klasy, wychowanie dziecka poprzez integrację dzieci, rodziców i nauczyciela.

Współpraca polegała na działaniu.  Jest to szczególnie ważne, gdyż wynikiem dobrej i wartościowej współpracy  rodziców ze szkołą jest prawidłowy rozwój osobowości dziecka, jego postaw, zachowań i systemów wartości.

Decoupage to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię  wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej . Technika ta została wykorzystana do ozdoby wielkanocnych jajek podczas zajęć plastycznych, w których wzięły  udział dzieci z klasy Ic oraz ich rodzice. Ze względu na fakt, że  podczas wykonania tych ozdób nakładamy wiele warstw, które muszą schnąć, wykonanie ich wymagało kilku dni wspólnej  pracy zarówno dzieci, jak i rodziców. Dzieci samodzielnie pomalowały jajka w środę, w czwartek wspólnie z rodzicami przyklejaliśmy serwetki a w piątek wspólnie lakierowaliśmy je na świeżym powietrzu w plenerze. Efekt wspólnej pracy jest wspaniały . Cieszymy się, że na rodziców z klasy I c można liczyć zawsze i wszędzie. Dziękuję. Jesteście wspaniali!!!!!!!!!!!!

Ewa Mielczarczyk