Nasze Szkolne Rekolekcje Wielkopostne .

Nasze Szkolne Rekolekcje Wielkopostne przebiegały pod hasłem „Jestem dzieckiem Maryi”. Odpowiedzialny za Rekolekcje dla dzieci był ks. Mateusz Dobrzycki.

Jednym z celów  rekolekcji  było głębsze przygotowanie  dzieci do odpustu w czerwcu, który odbędzie się po raz pierwszy w naszej Parafii jako Święto Matki Bożej Nieustającej pomocy.

Na Sali gimnastycznej zebrały się dzieci ze wszystkich klas naszej szkoły. W pierwszym  dniu rekolekcji zajęcia były prowadzone przez Siostry

z Niepokalanowa.

Drugi dzień to spotkanie z Diakonem, Ojcem  Grzegorzem. Dzieci z grupy charytatywnej  Iskierki Miłosierdzia, pod kierunkiem katechetki Grażyny Sroczyńskiej, przedstawiły za pomocą dramy 2 scenki z Ewangelii, które  prezentowały życie Mirami z Nazaretu czyli Matki Bożej.

Na zajęcia w trzecim dniu rekolekcji przybyły studentki – Pani Ania i Pani Ewa.  Zaprezentowały dzieje Narodu Wybranego czyli Izraela. i narodziny Kościoła.

Wszystkie prezentacje podobały się nam bardzo co widać na zamieszczonych zdjęciach.

Grażyna Sroczyńska