Gminny Konkurs Ekologiczny

22 kwietnia 2015 r. uczniowie z sześciu szkół gminy Wyszków wzięli udział w Gminnym Konkursie Ekologicznym zorganizowanym po raz piętnasty przez Szkołę Podstawową nr2 w Wyszkowie.

Do rozwiązania testu zawierającego zadania zamknięte i otwarte z zakresu ochrony przyrody w Polsce przystąpiło osiemnastu uczniów z klas trzecich oraz dwunastu z klas szóstych. W zmaganiach ze sprawdzianem przyrodniczym najlepsi okazali się:

W kategorii kl.III

I miejsce Bartosz Trzciński SP1 Wyszków

II miejsce Jagoda Kurpiewska SP5 Wyszków

III miejsce Jakub Purta SP1Wyszków

Wyróżnienie:Łukasz Ryszawy SP2 Wyszków,Weronika Zawadzka SP5 Wyszków

W kategorii kl. VI

I miejsce Natalia Lalak SP5 Wyszków

II miejsce Kinga Kalinowska SP1 Wyszków

III miejsce Szymon Dawidczyk  SP2 Wyszków

Wyróżnienie: Weronika Karłowicz SP5 Wyszków, Weronika Zawadzka SP5 Wyszków

Równocześnie z konkursem wiedzowym został przeprowadzony Gminny Konkurs Plastyczny o tematyce ekologicznej . Dziesięć  uczennic wykonywało przez półtorej godziny prace plastyczne którego hasło przewodnie brzmiało „Nawyki zmieniamy – o Ziemię dbamy!”. Niezależna komisja wybrała i nagrodziła trzy najciekawsze prace.

I miejsce – Zuzanna Dziedzic SP1 Wyszków

II miejsce – Julia Bryk SP Rybno

III miejsce – Sandra Bialik SP5 Wyszków

Zakończyła się tegoroczna edycja Gminnego Konkursu Ekologicznego. Najlepsi uczniowie oraz uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Burmistrza Wyszkowa – Grzegorza Nowosielskiego które podczas uroczystego podsumowania wręczali: naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Wyszkowie Sławomir Cieślak oraz dyrektor szkoły Wiesław Pasek.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom, nauczycielom dziękujemy za przygotowanie dzieci   i przybycie do naszej szkoły.

Organizatorzy  konkursu: W.Runo, A.Kosińska, E.Landoch, T.Skwierczyński.