OBUT 2015 - TEST TRZECIOKLASISTY 2015

Dziś uczniowie klas trzecich wzięli udział w  badaniu kompetencji trzecioklasistów, które rozpoczęło się w naszej szkole o godz.9.00. Uczniowie mieli do napisania dwie części: z języka polskiego i matematyki.

Pierwsza część z języka polskiego ma sprawdzić to, czy dzieci potrafią analizować teksty źródłowe i rozwiązywać tzw. zadania na czytanie ze zrozumieniem. Dodatkowo uczniowie musieli także napisać krótki list.  Część matematyczna ma sprawdzić, w jakim stopniu uczniowie mają rozwiniętą wyobraźnię geometryczną oraz jak radzą sobie z rachunkami.

Podstawowym celem Ogólnopolskiego badania umiejętności trzecioklasistów  jest wsparcie nauczycieli i dyrektorów w uzyskaniu dodatkowych, rzetelnych, porównywalnych informacji na temat poziomu wiadomości i wybranych umiejętności matematycznych i polonistycznych uczniów kończących klasę trzecią – czyli po zakończeniu nauki na I etapie edukacyjnym, a przed rozpoczęciem nauki na II etapie.

Uczestniczące w badaniu szkoły otrzymają raporty opisujące wyniki uczniów, klas i szkoły oraz wskazówki, jak je wykorzystać do planowania pracy z uczniami w klasach I-III oraz rozwijania umiejętności matematycznych i polonistycznych  dzieci od klasy IV.