W hołdzie dla św. Jana Pawła II

W dniu 28.05.2015r Szkoła Podstawowa nr 2 z Wyszkowa przy współpracy z Parafią św. Idziego,  zorganizowała  VI  Gminny  Konkurs  Recytatorski „Z Biblią na Ty” w hołdzie dla  Wielkiego Papieża Św. Jana  Pawła II.  W konkursie wzięło udział 8 Szkół Podstawowych Gminy Wyszków.

Na wstępie przemówił ks.  Proboszcz Zdzisław Golan, ukazując ponadczasową wartość Biblii.  Uczestnicy pięknie recytowali teksty  z Ksiąg Starego i Nowego Testamentu.  Konkurs odbył się z okazji  Tygodnia Biblijnego,  kiedy Kościół pragnie przybliżyć wartość Biblii dla człowieka wierzącego.

Turniej był okazją do spotkania dzieci i nauczycieli, dla których  Święte Księgi są źródłem wiary i stanowią trwałą wartość ogólnoludzkiej kultury.

Wyniki konkursu:

• I miejsce: Klara Lisek ze SP2  Wyszków
  • II miejsce: Kacper Piatek ze SP Kręgi
  • III miejsce:Wiktoria Jakubczak z SP1Wyszków i ex aequo Julia Chmiel z SP Rybno

Wyróżnienia  otrzymali uczniowie:

•   Aleksandra Sieńkowska  SP1 Wyszków
  •   Konrad Czyż SP Łosinno
  •   Julia Marciniak SP2 Wyszków
  •   Gabriela Szawłowska SP Kręgi

Wszyscy uczestnicy  otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, które wręczył Pan Dyrektor Wiesław Pasek. Nagrody ufundowane zostały przez Pana Burmistrza Grzegorza Nowosielskiego i Ks. Proboszcza Zdzisława Golana.

Odpowiedzialni za przeprowadzenie konkursu byli: Ks. Mateusz Dobrzycki i katechetka  Grażyna Sroczyńska.