Uczennica SP nr 2 z kl. IIC laureatką konkursu ogólnopolskiego

Kinga Jagielska uczennica kl. II C została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Policja Przyszłości” zorganizowanego przez Komendę Główną Policji oraz Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych z Poznania.

Zadaniem konkursowym było wyobrażenie sobie, czym zajmowała się będzie Policja w przyszłości. Jakie ma wyposażenie? Jakie umundurowanie? Jakie zadania realizuje w trosce o Twoje codzienne bezpieczeństwo? Zaprojektowanie tego, jak wyobrażasz sobie polską Policję przyszłości. Konkurs trwał od czerwca do końca sierpnia. Do organizatorów napłynęło setki prac z całej Polski, tym bardziej sukces Kingi jest znaczący dla naszej szkoły. W nagrodę uczennica otrzymała pamiątkową statuetkę od Komendanta Głównego Policji, dyplom oraz piękny zestaw malarski. Jest to już trzeci konkurs ogólnopolski, w którym uczennica ta zajęła zaszczytne miejsce.

Opiekunem Kingi przygotowującym do konkursu była wychowawczyni Ewa Mielczarczyk.