„Więcej niż lekcja, więcej niż kino…”

Dnia 23 października 2015r. uczniowie klas 4-6 wybrali się do Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”, by wziąć udział w ogólnopolskim programie edukacji multimedialnej „Lekcja w kinie”.

Tym razem tematem lekcji był: „Język filmu: plany, światło, kolor, kompozycja”. W czasie zajęć uczniowie poznali definicję kadru filmowego oraz podstawowe zagadnienia związane z jego kompozycją, dowiedzieli się, jak ważną rolę odgrywa światło w filmie i czym jest klucz oświetlenia, odkryli również funkcje i zastosowanie planów filmowych. Poza udziałem w multimedialnych zajęciach edukacyjnych, dzieci obejrzały projekcję filmową „Łapcie tę dziewczynę”. „Lekcja w kinie” to najlepszy przykład łączenia nauki z przyjemnością.

M.Kuklińska