• Odwiedziło nas: 3282021

Sportowa Olimpiada Rodzinna kl. IIC i ID

W gorący przedświąteczny czas, w czwartek 17 marca w naszej szkole wychowawczynie  klas II C i I D wspólnie z dziećmi zorganizowały rodzinne  zawody sportowe.

Realizując projekt „Sport to zdrowie” postawiłyśmy sobie za główne cele integrowanie środowiska lokalnego wokół idei uczestnictwa w aktywności sportowe, przygotowanie dzieci  do roli aktywnego uczestnika różnorodnych form aktywności ruchowej oraz kibica widowisk sportowych.

Na początek, wszystkich zgromadzonych gości przywitały dziewczęta z kl. IIc  występem z pomponami  wcielając się w zawodowe cheerleaderki. Kolejny punkt spotkania, to rozgrywki, w których brały udział wszystkie dzieci, nawet te nie uczęszczające jeszcze do naszej szkoły. Dzieci biegały po torze przeszkód, rzucały do celu, podawały piłkę, biegały z piłeczką pingpongową na łyżce. Walka między rzędami była zacięta. Cała rywalizacja zakończyła się jednak sprawiedliwym remisem.Następnie do boju przystąpiły mamy. Walczyły w rozgrywkach w „Dwa ognie”. Ich sprawność fizyczna przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Na koniec tatusiowie rozegrali mecz w piłkę nożną.  Bój był zażarty i wyczerpujący. Według wcześniejszych założeń wynik był oczywiście remisowy.Na zakończenie imprezy dzieci wzięły udział w loterii fantowej. Mali uczestnicy zawodów otrzymali złote medale, rodzice pamiątkowe dyplomy i medale wykonane przez uczniów kl. IIC.

Wszystkim przybyłym na imprezę należą się gorące podziękowania : p. wicedyrektor Monice Chełmickiej, p. wicedyrektor Agnieszce Zacharskiej oraz przedstawicielowi Urzędu Miasta w Wyszkowie, ale w szczególności naszym wspaniałym, kochającym rodzicom, którzy pokazali, że zależy im na wychowaniu ich pociech a czas spędzony z dzieckiem nie jest czasem zmarnowanym.

Ewa Mielczarczyk i Renata Ślubowska.