VII Gminny Konkurs Biblijny „Z Biblią na Ty”

„Wszystko się zaczyna z miłosierdzia Twego i na miłosierdziu Twoim się kończy”

/ św. Faustyna Kowalska/

Tymi słowami rozpoczął się  20.05.2016r  VII Gminny Konkurs Biblijny „Z Biblią na Ty”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 2 z Wyszkowa przy współpracy z Parafią św. Idziego,  w hołdzie dla Wielkiego Papieża św. Jana  Pawła II.  Konkurs przeznaczony był dla wszystkich uczniów z kl. IV-VI ze Szkół Podstawowych Gminy Wyszków.Trwa Rok Miłosierdzia Bożego. Dlatego uczniowie recytowali teksty ze Starego i Nowego Testamentu  ukazujące Miłosierdzie Boże.Konkurs  jest okazją do spotkania dzieci i nauczycieli,  dla których święte księgi są źródłem wiary oraz stanowią trwałą wartość  ogólnoludzkiej kultury.Kiedy Jury debatowało nad  przyznaniem miejsc, uczestnicy mogli pożywić się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez PSS Społem z Wyszkowa.

Wyniki konkursu:

I miejsce:   Jan Książek SP- Leszczydół Nowiny

Olivier Ciskowski SP nr1 - Wyszków

II miejsce:  Klara Lisek SP nr2 - Wyszków

III miejsce: Maria Winkler SP – Leszczydół Nowiny

Wyróżnienie: Laura Przygodzka: SP - Łosinno

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, które zostały zakupione ze środków otrzymanych od  Pana Burmistrza Grzegorza Nowosielskiego oraz Ks. Proboszcza Parafii św. Idziego ks. Zdzisława Golana

Odpowiedzialni za przeprowadzenie konkursu byli: Katechetka Grażyna Sroczyńska, Iwona Depta i  Ks. Karol Skrodzki