• Odwiedziło nas: 3281936

PODSUMOWANIE PROGRAMU PROFILAKTYCZNEGO „DOMOWI DETEKTYWI” w KL. IVa

17 maja 2016 r. klasa IVa wraz z wychowawczynią i rodzicami uczestniczyła w  wieczorze  Jasia i Małgosi, który  był podsumowaniem programu profilaktycznego ,,Domowi Detektywi”.

Klasa  IVa wraz z wychowawcą Ewą Landoch realizowała ten program w ramach Wyszkowskich Dni Profilaktyki. Głównym celem przeprowadzonych zajęćbyło uświadomienie uczniom szkodliwości wpływu alkoholu na  jakość codziennego życia.

Spotkanie prowadziły uczennice Agata i Otylia, które zapowiadały atrakcje wieczoru. Dzieci przygotowały krzyżówkę, plakaty, prezentację „To tylko piwo” oraz ciekawe scenki pantomimiczne. Uczniowie i rodzice wzięli udział w zabawach: znane postacie, kalambury, „Znajdź kogoś, kto..”, zgadywanki, supły. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa „Poszukiwanie skarbu w której rodzice i dzieci musieli szukać w szkole listów ze wskazówkami, gdzie można znaleźć skarb.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Był to wieczór dobrej zabawy, zarówno dla  dzieci jak i rodziców. Spotkanie było jednym ze sposobów pokazania, że alkohol nie jest potrzebny do tego, aby się dobrze bawić.

Ewa Landoch