Wycieczka klas czwartych.

29 maja 2023 roku o godzinie 7.00  uczniowie klas 4a, 4b i 4c pod opieką nauczycieli  wyjechali na wycieczkę szkolną, dofinansowaną z programu Poznaj Polskę, zorganizowaną przez panią Joannę Wójcik.

Program wycieczki obejmował zajęcia w Centrum Nauki Kopernik oraz zwiedzanie Łazienek Królewskich w Warszawie.
W Centrum Nauki uczniowie mieli okazję zaspokoić swoją ciekawość, poprzez oglądanie różnego rodzaju eksponatów, udział w doświadczeniach oraz eksperymentach. Czwartoklasiści zaobserwowali wiele naturalnych zjawisk, które mają wpływ na  działalność człowieka i przyrodę. Chętni mogli  doświadczyć jak działa na nas iluzja,  sprawdzić jak pracują ludzkie stawy i kości. Interaktywne eksponaty, na wystawie czasowej GraMY - WYgramy, pozwoliły odkryć tajemnice fizyki dźwięku oraz słuchu człowieka.
Przy pomocy nietypowych, prostych instrumentów uczniowie przeprowadzili zaskakujące muzyczne doświadczenia. Oceniali, co lepiej brzmi: drewniane belki, kamienne płytki czy szklane butelki. Grając na nich, poznali rozmaitość barw dźwięku oraz różne sposoby jego powstawania. Dzięki nowoczesnym urządzeniom elektronicznym mieli okazję sprawdzić, czy śpiewając jak robot, zrobiliby karierę muzyczną.
Zwiedzając kolejną wystawę Przyszłość jest dziś uczniowie starali się poszukać odpowiedzi na pytanie Jak myśli sztuczna inteligencja? i Czy roboty mogą kłamać?
Dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się model samochodu przyszłości Mercedes-Benz F 015 Luxury z mobilną cechą relaksu.
Kolejnym punktem wycieczki były:  interaktywny pokaz kosmosu prowadzony na żywo oraz projekcja filmu  Narodziny Ziemi  w Planetarium. Uczniowie mogli przenieść się miliardy lat wstecz - do czasów, gdy życie dopiero rodziło się w kraterach wypełnionych zupą organiczną i spojrzeć na początki naszej planety.
Po zajęciach był czas na obiad i pyszne lody, po czym uczestnicy wycieczki udali się do jednego z najpiękniejszych warszawskich parków - Łazienek Królewskich, gdzie pod opieką przewodników zwiedzali jego najbardziej znane punkty - klasycystyczny Pałac na Wodzie, Amfiteatr i secesyjny pomnik Fryderyka Chopina. Na spacerze po parku  młodzież dowiedziała się wielu ciekawostek związanych z Łazienkami, np. skąd pochodzi nazwa tego miejsca. Uczniowie zachwycali się nie tylko architekturą, ale też przyrodą. Można było podziwiać piękne parki w stylu japońskim, angielskim i włoskim, obserwować wiewiórki, łabędzie, pawie oraz kaczki.
Pogoda dopisała, a uczestnicy wrócili z wycieczki pełni wrażeń, bardzo zadowoleni choć lekko zmęczeni. Pod szkołą byliśmy koło 17.00, gdzie przywitali nas rodzice.