KLASY 5 POZNAJĄ POLSKĘ.

Pierwszego dnia odwiedziliśmy łódzkie ZOO i Orientarium. Byliśmy również na spacerze w Ogrodzie Botanicznym.

Pogoda nas rozpieszczała, dzięki czemu mogliśmy podziwiać faunę i florę, którą prezentuje Łódź turystom.

Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy od wizyty w EC1 Łódź, czyli w Centrum Nauki i Techniki. Wszystkie wystawy, maszyny i eksponaty znajdują się w historycznej elektrociepłowni.
Następnie odbyliśmy spacer reprezentacyjną ulicą Łodzi - ulicą Piotrkowską, zwiedzając najważniejsze jej obiekty.
Kolejnym punktem zwiedzania była Manufaktura uznawana dziś za wizytówkę miasta, gdzie znajduje się najdłuższa fontanna w Europie.
Ostatniego dnia naszej wyprawy podziwialiśmy wystawy w Muzeum Przyrodniczym Uniwersytetu Łódzkiego. Mieliśmy okazję zobaczyć spreparowane zwierzęta z różnych zakątków świata, bogaty zbiór szkieletów oraz dużą kolekcję owadów.
Nasz pobyt w Łodzi zakończyliśmy wizytą w parku rozrywki Mandoria, gdzie korzystaliśmy z wielu różnorodnych atrakcji. Zabawa była świetna!