• Odwiedziło nas: 3282060

Piesza wycieczka klasy 4b.

Klasa 4b na lekcji historii dowiedziała się, że mała ojczyzna to okolica, w której się urodziliśmy, mieszkamy i jesteśmy z nią związani.

Dlatego też udaliśmy się na pieszą wycieczkę ulicami Wyszkowa, by jeszcze lepiej poznać historię tej najbliższej okolicy. Pan Piotr Płochocki opowiedział nam nieco o historii naszej szkoły, następnie udaliśmy się na Osiedle Parcele Hutnicze, mijając po drodze skrzyżowanie ul. Świętojańskiej z ul. Prostą i ul. Matejki, na którym niegdyś stała Kapliczka św. Jana Nepomucena. Dziś kapliczka zdobi ul. Białostocką, zaś na ul. Świętojańskiej mamy Kapliczkę św. Jana Chrzciciela.

Pan Piotr oprowadzając nas po Osiedlu Parcele Hutnicze przybliżył nam historię przedwojennych domów oraz ich właścicieli . Mieliśmy wiec okazję obejrzeć wille: Miatkowskich, Gizińskich, Omiecińskich, Sztompków, Burakowskich, Mioduchowskich, Domańskich. Następnie udaliśmy się na Dworzec PKP oraz park kolejowy. Ostatnim punktem naszej wycieczki była Willa i Dom Towarowy "Rolnik" Józefa Cudnego.

Bardzo dziękujemy Panu @Piotr Płochocki za ciekawą wycieczkę i garść cennej wiedzy historycznej o naszej małej ojczyźnie.