Klasy III A i IIIC podziwiały „Kolory Anny Boszko” w DK Hutnik.

Dwie klasy wspólnie wybrały się na wystawę malarstwa Anny Boszko do  DK Hutnik.

Na wystawie prezentowana jest tylko maleńka cząstka twórczości Anny Boszko. Znajdują się tu obrazy olejne przedstawiające abstrakcje, martwe natury, kwiaty, pejzaże zinterpretowane w specyficzny sposób, oddające emocje artystki.
Cykl pasteli olejnych i suchych pochodzących z plenerów malarskich, pokazujących nasze polskie Tatry, fascynacje muzyką i strojami góralskimi, pastele o tematyce morskiej i inne.
Bardzo ciekawe historie związane z obrazami opowiadała nam uczennica klasy 3 a Zosia Salwin. która uczęszcza na zajęcia plastyczne do Hutnika. Objaśniała nam, co przedstawiają abstrakcyjne obrazy i dlaczego mają takie właśnie tytuły jak „Korzenie”, „Zabawki” itp.

Ewa Mielczarczyk