Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca .

16 października obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.

W naszej szkole uczczony został dziś – 17 października. W ramach tego święta na szkolnym korytarzu zawisły gazetki ścienne dotyczące pierwszej pomocy, klasy IV opracowywały informacje na temat zadławień. Natomiast uczniowie klasy IV c mieli niecodzienną wizytę – gośćmi byli panowie strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie. Krótko opowiedzieli o swojej pracy, a następnie zaprezentowali uczniom, jak należy udzielać pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Atrakcją był pokaz sprzętu medycznego, a ochotnicy mogli sami spróbować przeprowadzić pierwszą pomoc na fantomie. Panowie za lekcję pokazową otrzymali od uczniów brawa, a od pani wicedyrektor dyplomy z podziękowaniami.

Emilia Biernacka

Dziękujemy Pani Kamili Zielińskiej za pokaz udzielania pierwszej pomocy uczniom z klas I-VI.