Ty też możesz uratować życie - spotkanie z policjantami.

20 października na zaproszenie wychowawczyni i uczniów klasy III C do naszej szkoły zawitali policjanci z Komendy Powiatowej w Wyszkowie : st. sierżant Ariel Pietruszka - policjant wydziału prewencji, sierż. sztabowy Andrzej Komenderski – policjant wydziału prewencji oraz st. sierż. Marta Gierlicka.

Celem spotkania z uczniami klas I-III było pokazanie uczniom w jaki sposób można ratować życie ludzkie podczas wypadków . Dzieci miały możliwość uczestniczyć w pokazie reanimacji rannego. Samodzielnie zakładały opatrunki na zranione miejsca i usztywniały złamane kończyny. Utrwaliły sobie również zasady bezpiecznego poruszania się po drodze ze szkoły i do szkoły. Bardzo ciekawa była również relacja p. Pietruszki, który uratował życie rannemu, który uległ wypadkowi samochodowemu. To właśnie pan Ariel Pietruszka uratował życie młodemu człowiekowi.

Miejmy nadzieję, że takie spotkanie przyczyni się do wzrostu świadomości wśród dzieci o konieczności udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach oraz do tego, ze nie należy się bać. Po wypadku często to od nas zależy życie innych ludzi.

Ewa Mielczarczyk