Z historią za pan brat.

Listopad i grudzień dla chętnych uczniów naszej szkoły to czas wzmożonej działalności w obszarze pogłębiania wiedzy z historii Polski.

7 listopada trzynaścioro uczniów klas VI przystąpiło do ogólnopolskiego konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864”

W I etapie szkolnym musieli się wykazać wiedzą z zakresu historii Polski od konfederacji barskiej do III rozbioru, a także znajomością oręża polskiego używanego w tym okresie.

Trojgu uczniom udało się przejść do następnego etapu – rejonowego.

Julia Godleś z 6c, Małgorzata Błaszczak z 6c oraz Miłosz Malinowski z 6d wkrótce przystąpią do II etapu, który odbędzie się w Ostrołęce 15 grudnia.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Natomiast pięcioro uczniów z klas V pracowało nad albumami, które zostały wysłane na ogólnopolski Konkurs Historyczny „KRĄG”.

Uczniowie stworzyli piękne prace indywidualne na temat „Przewodnik historyczny po Polsce – miejsca, które warto odwiedzić”.

Życzymy sukcesów i czekamy z niecierpliwością na wyniki, które mają być ogłoszone do końca kwietnia 2017 r.

To nie koniec zmagań historycznych.

Osiemnastu uczniów z kl. V i VI przygotowuje się do konkursu wiedzowego, również na ogólnopolski Konkurs Historyczny „KRĄG”, który odbędzie się w naszej szkole 5 stycznia 2017r. Uczniowie zmierzą się z pytaniami na temat państwa Piastów.

Liczymy na wysokie osiągnięcia.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom, którzy podjęli trud nauki związany z pogłębianiem wiedzy historycznej, a zachętą niech będą wysokie oceny z historii.

E. Biernacka