Grudniowe konkursy

Od  dwóch  tygodni  naszą  szkołę  zdobi  wystawa  Szopek  Bożonarodzeniowych,  efekt  szkolnego konkursu  organizowanego  w  klasach 0-3  i  4-6.

Jak  zwykle  nasi  uczniowie  zaskakują  wszystkich  swoją  pomysłowością  i  wyobrażnią,  tworząc  szopki  "ze  wszystkiego".  Makaron,  suche  gałęzie,  kora  brzozy,  piłeczki  do  ping-ponga,  mech,  ziarno,  piasek,  siano,  słoma,  zapałki,  wata,  suchy  śnieg,  światełka,  lampki  i  kolorowe  świecące  choinki,  to tylko niektóre  elementy  tegorocznych  szopek.  Niestety,  dzieci  z  klas  młodszych  są  w  tym  roku  niepocieszone:  " nie  ma  szopki  z  piernika  -  a  tak  nam  smakowała  w  ubiegłym  roku".

Konkursową  wystawę  uzupełniają  dodatkowe  prace  dzieci:  bombki,  choinki  i  stroiki  z  cekinów,  makaronu,  kolorowych  piórek,  pasmanterii,  pokryte  brokatem,  szyszkami,  z  orzechów,  a  nawet  z  bursztynu.

A  oto  lista  laureatów  konkursu  "Szopka  Bożonarodzeniowa-  kompozycja  przestrzenna"  klas  4-6 :

I miejsce:

- Olga  Zdrojewska , kl. 4c

- Lucja Bigos , kl. 6d

- Julita Liwska , kl. 6d

II miejsce:

- Julia Marciniak , kl. 6a

- Weronika Sosnowska , kl. 6a

III miejsce:

- Jakub Jakutowicz , kl. 4c

- Michał Fijałkowski , kl. 4c

- Julia Gajc , kl. 5d

wyróżnienie:

- Julia Zalewska , kl. 6a

- Kacper Bereski , kl. 6a

- Filip kulesza , kl. 5d

Uczniowie klas  0-3  i  4-6  brali  udział  w  Konkursie  Kolęd  i  Pastorałek.  Pierwsze  miejsce  i  awans  do  finału  gminnego  w  kategorii  klas  4-6  zdobyła  Wiktoria  Kukwa  z klasy  6C,  śpiewając  pastorałkę  "Nowy  Rok  hop".

Informacja  z  ostatniej  chwili...

Wiktoria  Kukwa  z  klasy  6c  zajęła  III  miejsce  w  Gminnym  Przeglądzie  Kolęd  i  Pastorałek,  śpiewając  pastorałkę  "Nowy  Rok  hop".  Gratulujemy.

Zwycięzcom gratulujemy,  a  wszystkim  uczniom  naszej  szkoły ,  nauczycielom  i  rodzicom  życzymy  pogodnych  i  udanych  świąt  Bożego  Narodzenia.

Renata Fydrych

Konkursy Bożonarodzeniowe dla klas I-III zostały przeprowadzone w grudniu 2016 r na „Najpiękniejszy Stroik” i „Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową”. Zorganizowane zostały przez katechetkę Lucynę Świercz.

Wyniki konkursów: •

• Stroiki