Majowa filharmonia w klasach 4-6

Majowe  spotkanie  z  filharmonią  odbyło  się  pod  hasłem  muzyki  romantyczno - średniowiecznej.

Prowadzący  spotkanie  p.  Konrad  Kozubowski  zapoznał  uczniów  klas  4-6  z  biografią  polskiego  zespołu  SKALDOWIE  , który  swój  debiut  muzyczny  rozpoczynał  w  latach  60-ch.  Dziś  muzycy  kontynuują  swoja  przygodę  z   piosenką  i  pomimo  upływu  lat,  mają  szerokie  grono  wielbicieli.  Dzieci  zapoznały  się  też  krótko  z  historią  muzyki  średniowiecznej  oraz  z  tym,  kim  byli  skandynawscy  skaldowie.

Największe  przeboje  SKALDÓW  zaprezentowali:  Paweł  Grzywacz -  śpiew,  Waldemar  Wiśniewski -  śpiew,  gitara,  Dominik  Skwarczyński-  keybord  oraz  Konrad  Kozubowski -  skrzypce.

Kolejne  i  ostatnie  w  tym  roku  spotkanie  z  artystami  odbędzie  się  w  czerwcu,  a  tematem  będzie  piosenka  szantowa.

Renata  Fydrych