Turniej wiedzy o lesie.

19 maja w Nadleśnictwie Wyszków na starcie stanęły 22 trzyosobowe drużyny z klas IV – VI szkół podstawowych oraz 10 zespołów w kategorii szkół gimnazjalnych.

Turniej Wiedzy w całości odbywał  się w lesie. Uczniowie na leśnych ścieżkach, pod okiem leśników rozwiązywali zadania. Zagadnienia konkursu związane były z gatunkami drzew, ptaków, roślin runa leśnego, ssaków, owadów, płazów oraz formami ochrony przyrody. Uczestnicy konkursu włożyli ogromną ilość pracy w przygotowanie się do turnieju – materiał był dość obszerny, a wiedza nie prezentowana w podręcznikach szkolnych.

W kategorii uczniów klas IV – VI szkół podstawowych

II miejsce zdobył zespół z naszej szkoły w składzie: Olga Zdrojewska z kl. IVc, Miłosz Malinowski z kl. VId i Julia Gudanis  z kl. VIa – opiekun Ewa Landoch.

W nagrodę uczniowie otrzymali: plecaki, lornetki, książki oraz dyplomy. Konkurs był dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.