• Odwiedziło nas: 3292023

„CHROŃ SIĘ PRZED KLESZCZAMI WSZELKIMI SPOSOBAMI”.

W roku szkolnym 2016/2017 realizowano program profilaktyczny chorób odkleszczowych, pod nazwą „Chroń się przed kleszczami wszelkimi sposobami”.

Głównym celem programu była edukacja w zakresie zagrożeń wywoływanych przez kleszcze oraz sposobów stosowania profilaktyki chorób odkleszczowych. Zajęcia popularyzujące program zostały przeprowadzone w ramach zajęć z zakresu edukacji zdrowotnej zgodnie z obowiązującą podstawą programową. Podjęta tematyka pozowliła na to, aby uczeń zdobył wiedzę na temat miejsc występowania kleszczy i zagrożeń związanych z ugryzieniem przez te pajęczaki, poznał sosoby przenoszenia się kleszczy na zwierzęta i ludzi, poznał sosoby zapobiegania atakom kleszczy i ochrony przed przenoszonymi przez nie chorobami, uświadomił sobie potrzebę stosowania profilaktyki.

Aneta Jóźwiak