Jedz warzywa i owoce - zyskasz przez to nowe moce!

Od kilku już lat nasza szkoła uczestniczy w programach  „ Owoce i warzywa w szkole” oraz „ Mleko w szkole”

Programy te mają zachęcić dzieci do spożywania większych ilości owoców i warzyw oraz produktów mlecznych , a tym samym przyczynić się do ukształtowania dobrych nawyków żywieniowych, które – jak wykazują badania – będą utrzymywały się również w późniejszych latach życia.  W ramach zajęć edukacyjnych związanych z tą właśnie tematyką uczniowie klasy I C samodzielnie przygotowywali koktajle owocowe. Zajęcia połączone były również z tematyką kulturalnego zachowania przy stole oraz higieną spożywania posiłków. Przygotowane prze dzieci napoje były  pyszne i aromatyczne. Dokładek nie było końca. Cieszy fakt , że 90% uczniów piło już takie napoje i wie, że mają one ogromny wpływ na zdrowie  małego człowieka.

Ci, którzy nie próbowali, niech żałują, bo nie wiedzą, co stracili!

Ewa Mielczarczyk