Zdrowo jem , więcej wiem!

Klasa IIIc bierze udział w ogólnopolskim programie,,Zdrowo jem, więcej wiem!”, pod honorowym patronatem małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Dziś uczniowie tworzyli przepisy na zdrową przekąskę i podczas klasowego konkursu wybrali najlepszy przepis.

Uczniowie podczas nauki w szkole , od początku uczą się zasad prawidłowego żywienia i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Wszystkie prace zostały wyeksponowane na tablicy i każdy tylko raz mógł oddać swój głos na dany przepis po wcześniejszej prezentacji przez autora. Najwięcej serduszek uzbierała Maja Wożniak i jej przekąska ,,Księżna Owoców”. Drugą super kucharką została Amelka Grzywacz i jej przepis ,,Bagietkowy szał”. Wszystkie przepisy zawierały w sobie owoce i warzywa. Były pożywne i lekkostrawne.

Ciekawe przekąski i ich przepisy zostały zebrane w Klasową Książkę Zdrowych Przekąsek.

E.Matak