Gminny Konkurs Plastyczny "JAKI ZNAK TWÓJ?- ORZEŁ BIAŁY".

W  związku  z  podwójną  uroczystością  Święta  Szkoły  oraz  Święta  Niepodległości  odbył  się w  naszej  szkole  -

podobnie  jak  w  poprzednich  latach  -  Gminny  Konkurs  Plastyczny  " Jaki  znak  Twój?-  Orzeł  Biały".
   Krótką  historię  Orła  Białego  przybliżyła  uczniom  organizatorka  konkursu, p.  Renata  Fydrych:
               Zanim  orzeł  trafił  na  godło,  został  znacznie  wybielony.  W  rzeczywistości  orzeł  bielik  ma  białą  głowę  i  końcówki  skrzydeł.  Poza  tym  jest  brązowy.  Na  przestrzeni  dziejów  jego  wygląd  nieznacznie  uległ  zmianie,  np.  po  II  wojnie  światowej,  w  1948r.  orzeł  stracił  koronę,  która  jednak  w  1990r. ,  27  lat  temu  powróciła  na  jego  głowę.
   W  tym  roku  do  konkursu  przystąpiło  16  uczniów  z  6  szkół  naszej  gminy:  SP nr2,  SP nr3, SP nr5,  SP w  Olszance,  Leszczydole  Starym  oraz  w  Rybnie.  Uczniowie  pracowali  pod  kierunkiem  pań:  Lidii  Groszyk,  Renaty  Owczarek,  Jolanty  Król,  Wioletty  Wysockiej  oraz  Renaty  Fydrych.
   Również  w  tym  roku,  dzieci  biorące  udział  w  konkursie  zachwyciły  Jury   pomysłowością:  prace  były  wykonywane  z  papieru,  folii,  serwetek,  łupinek  jajek,  origami,  bibuły,  plasteliny,  kolorowego  sznurka.  Były  również używane  farby,  brokat,  wata,  filc,  patyczki  higieniczne  oraz  ryż  i  quilling.

Laureatami  tegorocznego  konkursu  zostali:

I  miejsce    - Kordian  Kuchta , kl. 4  /SP  nr 5/
                    - Julia  Gajc  , kl. 6   /SP nr 2/

II  miejsce    - Kinga  Kowalczyk , kl. 6   / SP  Leszczydół  Stary/
                     - Marta  Postek , kl. 4  / SP nr 2/

III  miejsce   - Matylda  Gotowiec , kl. 4  / SP nr 5/
                     - Łukasz  Milczarczyk , kl. 4 / SP Rybno/

wyróżnienie   -Szymon  Rudzki , kl.4  / SP  Leszczydół  Stary/
                       - Bartosz  Stworzyjanek , kl. 5  / SP nr 2/

Dziękujemy:  wszystkim  paniom  za  przygotowanie  uczniów,  uczniom  za  zaangażowanie  i  pomysłowość,  szczególne  podziękowania  składamy  również  wieloletniemu  sponsorowi  konkursu-  Panu  Burmistrzowi  oraz  Urzędowi  Miejskiemu  w  Wyszkowie.  Wszystkich  zainteresowanych  konkursem  zapraszamy do  udziału  już  za  rok.

Renata  Fydrych