Kompetencje na szóstkę w klasie 3D i IC

W roku szkolnym 2017/2018   klasy 3D i 1C realizują program edukacyjny “Kompetencje na 6 “ którego organizatorem jest  Fundacja Uniwersytet Dzieci w Krakowie.

W trakcie realizacji programu  każde dziecko weźmie udział w 5 lekcjach o różnorodnej tematyce  podczas których rozwinie kompetencje społeczne, nauczy się pracować w zespole i dzielić zadaniami, rozwinie umiejętność kreatywnego myślenia i samodzielnego rozwiązywania problemów. Realizowane podczas zajęć treści  są zgodne z podstawą programową i gwarantują zdobywanie wiedzy w atrakcyjny  sposób - poprzez eksperymentowanie, doświadczanie, analizowanie i wyciąganie wniosków.

W listopadzie uczniowie tych klas wzięli udział w pierwszej z zaplanowanych lekcji – „Rozwijamy wyobraźnię”, podczas której między innymi  rozegrali mecz skojarzeń, zmieniali  apaszki w smoki i nadawali  nową formę papierowym kubkom. Zrealizowane zajęcia pozwoliły zrozumieć dzieciom, że warto ćwiczyć wyobraźnię przy każdej nadarzającej się okazji.

E.Mielczarczyk, R.Ślubowska