"Wymiana kartek świątecznych".

W dniach od 13 listopada do 20 listopada wszyscy uczniowie klas siódmych realizowali projekt wymiany kartek świątecznych z rówieśnikami z zagranicy. Projekt realizowany był w ramach lekcji

języka niemieckiego. Uczniowie wykonywali kartki własnoręcznie, dowolną metodą plastyczną, techniczną. Każda kartka bożonarodzeniowa miała zawierać życzenia w języku niemieckim zaadresowane do losowo wybranego ucznia ze szkoły partnerskiej. Wyobraźnia poniosła naszych uczniów, a efekty ciężkiej pracy przerosły oczekiwania wszystkich nauczycieli i uczniów, ponieważ wielu spośród nich wykazało się ogromnymi umiejętnościami plastyczno – technicznymi. Kartki zostały już wysłane do szkoły w Holandii i na Litwie. Uczniowie z niecierpliwością oczekują na odpowiedź rówieśników. Celem projektu było, przede wszystkim, poszerzanie umiejętności językowych oraz propagowanie nauki języka niemieckiego wśród klas siódmych, ale również uwrażliwienie na kulturę innych krajów, poszerzanie kontaktów towarzyskich oraz podkreślenie istoty tolerancji wobec obcych kultur.

Koordynatorem czuwającym nad prawidłowym przebiegiem projektu była nauczycielka języka niemieckiego – Paulina  Sabak.