Młodzi przyrodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 z największą wiedzą o lesie.

8 czerwca odbył się w Nadleśnictwie Wyszków IV Turniej Wiedzy o Lesie. W zmaganiach wzięły udział trzydzieści dwie drużyny ze szkół podstawowych oraz gimnazjów z powiatu wyszkowskiego.

W skład każdego zespołu wchodziło po trzech uczestników. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły. Każda z drużyn miała do pokonania trasę przez las, gdzie czekały na uczniów zagadnienia do rozwiązania m.in. rozpoznawanie pędów drzew, roślin runa leśnego, rozpoznawanie ssaków po tropach, owadów, odgłosów ptaków, piór ptaków, znajomość gwary myśliwskiej, gatunków grzybów i form ochrony przyrody. Do rozwiązania był również test i praca z ilustracjami.

W kategorii Szkół Podstawowych klas IV - VII najlepsi okazali się uczniowie naszej szkoły. Drużyna w składzie: Olga Zdrojewska, Julia Gudanis i Miłosz Malinowski zajęła zaszczytne I miejsce. Druga drużyna w składzie: Maja Rosińska, Nikola Baranowska i Amelia Ponichtera również wykazała się dużą wiedzą przyrodniczą. Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy a laureatom nagrody rzeczowe: śpiwory oraz książki. Obie drużyny za udział w konkursie otrzymały dla szkoły książki o lesie. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Opiekun - Ewa Landoch