Śladami patrona.

W słoneczny poniedziałek, już po wystawieniu ocen, uczniowie klasy 4 e i 5 c wybrali się do Płocka - rodzinnego miasta naszego patrona.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie domu, w którym urodził się Władysław Broniewski. Dzisiaj znajduje się tu izba pamięci naszego poety.W parku stoi dąb - pomnik przyrody, który nosi imię i nazwisko poety. Następnie byliśmy na Wzgórzu Tumskim, skąd podziwialiśmy piękne widoki na Wisłę.Podziwialiśmy także Katedrę Płocką, a w niej zabytkowe Drzwi z brązu. W krypcie Katedry pochowani są władcy Polski - Władysław Herman i Bolesław Krzywousty.Zwiedziliśmy także Stare Miasto, gdzie wysłuchaliśmy hejnału Płocka granego na cztery strony świata z wieży ratuszowej. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Ogrodzie Zoologicznym i spotkanie ze zwierzętami.Upragnionym punktem wycieczki był park linowy "Kraina Wrażeń". Po krótkim instruktażu ochotnicy korzystali z tras o różnych stopniach trudności.

To była wspaniała wycieczka, pełna wrażeń i długo będziemy ją wspominać.

E. Biernacka