Wizyta klasy 2 C w bibliotece

Na pierwszą wycieczkę uczniowie klasy 2 C wybrali się do Biblioteki Miejskiej w Wyszkowie, gdzie wzięli udział w zajęciach na temat „ Czego nie chce książka? ” .

Celem zajęć było uświadomienie uczniom, jak należy dbać o książki i czego nie należy robić, aby nie niszczyć książek. Jednym z punktów zajęć było wykonanie pracy plastycznej na ten właśnie temat. Następnie drugoklasiści wybrali się na wystawę grzybów zorganizowaną przez SANEPID  w Wyszkowie. Dzieci mogły obejrzeć prawdziwe okazy grzybów jadalnych oraz trujących . Wysłuchały również pogadanki na temat skutków dla zdrowia, jakie powoduje ugryzienie przez kleszcze. Dzieci dowiedziały się także, jak można uchronić się przed boreliozą. Na pożegnanie klasa dostała ulotki na temat grzybów oraz plakat do klasy jako pomoc dydaktyczną.

Bardzo dziękujemy mamie Jasia Pyśka za zorganizowanie wyjścia do biblioteki.

E. Mielczarczyk