Technologie z klasą 2 C

W tym roku szkolnym uczniowie klasy 2 C Birą udział w  projekcie „Technologie z klasą” organizowanym przez Uniwersytet Dzieci w Krakowie. który zapewnił cykl fascynujących lekcji o nowych technologiach! Scenariusze lekcji ułatwią realizację lekcji dotyczących bezpieczeństwa w sieci i pomogą rozpocząć przygodę z programowaniem!

W projekcie zrealizujemy  8 lekcji. Projekt podzielony jest na etapy. Udziału w projekcie  zapewni fascynujące lekcje o nowych technologiach , działania nowych technologii, bezpieczeństwa w sieci i programowania, atrakcyjny zestaw edukacyjny zaangażuje uczniów i pomoże im rozpocząć przygodę z językiem Scratch Jr. i Scratch.

Już we wrześniu drugoklasiści  zrealizowali pierwszy z tematów: Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?  Uczniowie  zebrali wiadomości na temat publikowania w sieci oraz zagrożeń z tym związanych . Podczas lekcji, na podstawie historii o Pocztówkowej Krainie, sprawdzili , jakie niebezpieczeństwo wiąże się z umieszczaniem w Internecie swoich zdjęć czy informacji o sobie i innych. Uczniowie układali  kodeks zasad bezpiecznego publikowania w sieci. Dowiedzieli się także, jak się zachować, kiedy niepożądany materiał mimo wszystko trafi do Internetu.

Ewa Mielczarczyk