Śniadanie Daje Moc.

Dwie klasy -Ia i IIa wzięły udział  w 8 edycji ogólnopolskiego programu ,,Śniadanie Daje Moc”.

Uczniowie przygotowali się  wcześniej do tego dnia.  Dużo rozmawialiśmy o  prawidłowym żywieniu i  produktach , które przynoszą korzyści naszemu organizmowi. Uczniowie bezbłędnie ocenili , co należy jeść na śniadanie i dlaczego? Wcześniej przygotowane produkty i zestawy śniadaniowe , zostały zademonstrowane wszystkim dzieciom i opisane . Wszyscy wspólnie przygotowali posiłek, wystawiając  swoje propozycje do częstowania. Dzieci doskonale orientują się już co należy jeść i pić, co daje nam siłę na cały dzień.

Przyniosły gotowe zestawy śniadaniowe, bogate w błonnik, witaminy i minerały. Było ciemne pieczywo, nabiał, dużo suszonych owoców, świeże owoce i warzywa, orzechy, pestki dyni i słonecznika, sałatki warzywne, śmieszne kanapki, soki świeżo wyciskane, woda z cytryną , woda niegazowana. Uczniowie potrafili wskazać  co dobrego jest w danym produkcie, co jest potrzebne gdy człowiek rośnie.

Fajną zabawą było zgadywanie ,z jakich owoców i warzyw  zrobiła koktajl Pola.  Klasa II a zaśpiewała piosenkę o witaminach. Było pięknie, zdrowo i kolorowo.

E.Matak