MIĘDZYNARODOWY KONKURS INFORMATYCZNY "BÓBR".

14 listopada uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr". Na poziomie klas gimnazja i klasy  VII - VIII SP "Junior"

wzięło udział 8 uczniów,  z klas VIII: Jakub Wróbel, Jakub Zbrzeźniak, Maria Jarosz, Miłosz Malinowski, Michał Łubiński, Mateusz Londzin, Remigiusz Gurbała, Bartłomiej Prus.

Najlepsze wyniki uzyskali:

Miłosz Malinowski, kl. VIII d -  80 pkt.

Bartłomiej Prus, kl. VIII d – 80 pkt.

Michał Łubiński, kl. VIII a – 78,25 pkt.

Mateusz Londzin, kl. VIII a – 78,25 pkt.

A teraz kilka słów o konkursie:

„Bóbr” to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów.

Zadania w konkursie Bóbr wymagały logicznego i analitycznego myślenia na ogół związane były z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań. Wiele zadań umożliwiałą uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia w programowaniu.

Konkurs Bóbr trwał jedną godzinę zegarową. Uczeń miał do rozwiązania 24  zadania drogą on-line.

GRATULUJEMY!!!

Barbara Banasik