Program Oral B

Uczniowie klasy 2 C  wzięli udział w ogólnopolskim  Programie edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowanym przez Instytut Blend-a-medOral-B®!

To najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę. „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” powstał, aby zaangażować dzieci w zajęcia. Uczniowie zdobyli  niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych. Dowiedziały  się jak ważne jest dbanie o stan zębów już od najmłodszych lat. Każdy uczeń otrzymał książeczkę do kolorowania a rodzice broszurę informacyjną. Na zakończenie pracy nad programem cała klasa wykonała jeden plakat, który wysłaliśmy na konkurs.

Ewa Mielczarczyk