„Rozwiń Wiedzę Projektowo” .

W ramach projektu „Rozwiń Wiedzę Projektowo” organizowanego przez  Quad/Graphics Europe – (projekt interdyscyplinarny dotyczący rozwoju współpracy między społecznościami szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich)  22 marca w I LO im. C.K. Norwida odbył się konkurs piosenki anglojęzycznej, w którym startowali uczniowie szkół podstawowych.

Miesiąc wcześniej licealistki przeprowadziły warsztaty dla uczestników konkursu. W jury konkursu zasiedli: Joanna Krzyżaniak z firmy Quad/ Graphics, Joanna Krzyszczak, Wojciech Chaciński - z I LO oraz uczennica "Norwida" Adrianna Dobosz a także autorki projektu, które wcieliły się także w role konferansjerek. Do udziału w konkursie zgłosiło się 16 reprezentacji ze szkół SP nr 1, SP nr 2, SP nr 4 i SP nr 5 w Wyszkowie.

W starszej kategorii wiekowej (kl. VII-VIII i gimnazja) zwyciężył zespół uczniów naszej szkoły przygotowany przez nauczycielkę języka angielskiego Renatę Ciok przy współpracy opiekunki szkolnego koła gitarowego Agnieszki Skowrńnskiej.

Uczniowie z klas VIIIa, VIIIc i VIIId w składzie: gitary - Oliwia Szkopek, Natalia Piasecka, Julia Ciach; wokaliści - Roksana Wojtkowska, Sandra Dylewska, Julia Gudanis, Julia Zalewska, Anna Choba, Mateusz Londzin, Remigiusz Gurbala, Kacper Parnicki, Kacper Bereski, Aleksander Godloza, Jakub Zbrzeżniak, Michal Łubiński, Ewelina Górka, Maria Jarosz, Klaudia Deptuła, Wiktoria Kukwa wykonali utwór Marka Sheparda "Together we can change the world".Występ zachwycił jury konkursu i publiczność. Wygrani otrzymali pamiątkową statuetkę i nagrodę pieniężną, wszyscy zaś uczestnicy pamiątkowe upominki.

Gratulujemy naszym uczniom wspaniałego występu!

Renata Ciok