LEKCJE PIERWSZAKÓW Z KLOCKAMI LEGO.

5 kwietnia uczniowie klas  pierwszych mieli okazję uczestniczyć w pokazowych lekcjach - warsztatach tematycznych, przygotowanych według  programu EDUKIDO.

Tematem zajęć pokazowych była grawitacja. Uczniowie dowiedzieli się czym jest przyciąganie ziemskie, poznali pojęcie symetrii, budowali pojazdy zgodnie z określoną zasadą, by te, spadając, wytrzymały lądowanie na specjalnej rampie. Budując motocykle i puszczając je z rampy samodzielnie próbowały odpowiedzieć na pytanie jaki wpływ na długość skoku motocykla mają jego prędkość i ciężar.

Podczas warsztatów  dzieci mogły korzystać z tysięcy klocków o różnych kształtach, kolorach, wszelakich kątowników, linek, postaci, zwierząt, owoców, warzyw oraz specjalnych mat edukacyjnych. Zajęcia te bardzo się dzieciom podobały.

Iwona Godleś