Wielkanocny Konkurs Plastyczny.

Jak  zapewne  zauważyliście,  nasza  szkoła  wyróżnia  się  dużą  liczbą  organizowanych  konkursów. Ich  różnorodność  powoduje,  że  każdy  uczeń  może  znaleźć  coś  dla  siebie.

Są one  wspaniałą  okazją,  by  spróbować  swoich  sił,  wykazać  się  dodatkową  aktywnością,  rozwijać  swoje  zainteresowania - a  w  przypadku  konkursów  artystycznych-  rozwijać  pasje  twórcze,  kształtować  swoją  artystyczną  wyobraźnię  i  kreatywne  myślenie  oraz  poznawać  nowe,  ciekawe  techniki  plastyczne.  Są  one  również  okazją  do  zaprezentowania  swoich  prac  na  forum  szkoły.
        Wiele  ciepłych  chwil  dostarczają  nam  zawsze  najmłodsze  pociechy,  przychodzące  do  szkoły  z  rodzicami  po  starsze  rodzeństwo.  Ich  oczki  pełne  żywego  zaciekawienia  i  rączki,  które  z  żalem  odstawiają  na  wystawkę  puchate  włóczkowe  kurczaczki,  czy  koszyczki  pełne  przeróżnych  kolorowych  ozdób,  dają  nam  nadzieję,  że  za  kilka  lat,  też  będą  z  dumą  prezentować  wytwory  tym  razem  swojej  wyobraźni.

Tegoroczny  konkurs  plastyczny  "Wielkanocny  stroik" miał  na  celu  zainteresowanie  dzieci  tradycją  i  symboliką  Świąt  Wielkanocnych.  Wpływał  też  na  rozwijanie  i  kształtowanie  wyobraźni  artystycznej.  Podobnie,  jak  w  minionych  latach,  nie  zawiódł  naszych  oczekiwań.  Uczniowie  klas  4-7  wykazali  się  olbrzymią  kreatywnością  i  pomysłowością  w  wyborze  techniki  plastycznej  oraz  materiałów.  W  tym  roku  były  wykonywane  stroiki,  zajączki  oraz  pisanki  z  kolorowej  bibuły,  tektury  karbowanej,  cekinów,  sypkiego  ziarna  / kasze,  makarony,  ryż/,  pasmanterii,  waty,  zielonych  gałązek,  bazi.  Użyto  też  wikliny,  sztucznego  futerka,  kolorowej  wełny,  masy  solnej  i  papierowej.  Kilka  prac  wykonano  trudną,  ale  efektowną  techniką  quillingu  i  decupagu. Na  konkurs  wpłynęło  32  prace.

Wyniki  konkursu:

I  miejsce:
              - Jakub  Sosnowski- 4f,
              - Marta  Postek 5e,
              -Julia  Łukasiak 5d
II  miejsce:
              - Sandra  Gajc 4c
              - Aleksy  Postek 7c
              - Adrian  Olejarczyk 4b
              - Milena  Pietrus 5e
              - Ewelina  Kaczmarczyk 6a
III  miejsce:
              - Dagmara  Depta 4e
              - Maks  Gos 4f
              - Kacper  Przybyłowski 5e
              - Oliwier  Tybura 5c
              - Nadia  Wąsiewicz 5a
              - Beata  Mróz 5d
              - Amelia  Ponichtera 6a
wyróżnienie:
             Wiktoria  Dziubłowska 7c,  Klaudia  Roman 7c,  Kinga  Janus 6c,  Karina  Pietrus 5e, Dominika Pietrzak   5e,  Klaudia  Skoczylas 4e,  Piotr  Pietruszka 5c,  Julia  Gajc 7d,  Gabriela  Najmoła 5e, Klaudia  Żuchowska 4a,  Wiktor  Toczko 4b,  Zuzanna  Groszkiewicz 5a, Kinga  Karp 4b,  Julia  Kwiatkowska 6b,  Maja  Wyszyńska 6b,  Karolina  Sitek 4a,  Fabian  Brzozowski 5a.

Renata  Fydrych,  Agnieszka Postek